ALLVEEUJUMINE

Lestaujumine ehk allveespordi kiirusala on spordiala, millega tegeletakse basseinis. Ala selline nimi tuleb sellest, et ujutakse ühe lestaga ehk monolestaga. Hingamiseks kasutatakse ujumistoru.

Lestaujumise tehnika meenutab delfiini ujumist, kus takistuse vähendamiseks sirutatakse käed pea peale sirgeks. Põhiline töökoormus langeb selja-, kõhu- ja jalalihastele.

Mis on Monolest?

Monolest on valmistatud kihilisest tekstoliitplaadist ja kummilestadest. Tänu plaadi kihilisusele saab valmistada erineva tugevusega lesti. Kui valmistatakse lesta, siis kõigepealt lõigatakse tekstoliitplaadist välja lestakuju. Seejärel hakatakse eemaldama kihte ja seda põhimõttel – lesta ülemine osa, kuhu kinnituvad kummist jalakohad, jääb selliseks nagu plaat on, kuid mida rohkem allapoole, seda enam kihte eemaldatakse. Seega lesta ots on kõige painduvam.

Monolesta jalakohad valmistatakse tavalistest kummilestadest, mis lõigatakse vajalikule kujule, lihvitakse lõigatud pinnad ja liimitakse plaadi külge. Samas valmistatakse neid jalakohti ka spetsiaalsetes kummilesta vormides. Näiteks kaks monolesta:

Lestaujumises on järgmised distantsid: 50, 100, 200, 400, 800, 1500, 1850, 4*100 ja 4*200 meetrit. Samuti ujutakse vee all: 50 meetri sukeldumine ja 100, 400 ning 800 meetri ujumine akvalangiga. Akvalangi ujumisel on õhuballoon ühe otsaga ujuja ettesirutatud kätes

OODATUD ON LAPSED VANUSES 6-12 ELUAASTAT

TREENINGUD TOIMUVAD: TALLINNA LAAGNA GÜMANAASIUMI UJULAS (VIKERLASE 16) JA TALLINNA ARTE GÜMNAASIUMI UJULAS (ED. VILDE TEE 62)