Ujumine lastele ja noortele
Ujumine on üks vähestest spordialadest, mis arendab inimesel kõiki lihaseid samas välistades igasugused vigastused. Vees möllates jätab laps oma energia basseini ning lihased saavad piisava koguse koormust normaalseks arenemiseks. Loomulikult ei puudu trennist mängulisus ja lisaks kõigele sellele paraneb lapsel südame-veresoonkond ning üldine tervislik seisund.
Ujumine on suurepärane füüsiline tegevus, mis parandab sinu enesetunnet ja välimust.
Ujumise kasulikud mõjud selle harrastajale:
Ei ole kehale liiga koormav
Üks ujumise parimaid omadusi on see, et see sobib peaaegu kõigile. Võrreldes teiste suvespordialadega, näiteks jooksmise, rattasõidu, aerutamise või tennisemänguga, ei aseta ujumine liigestele ja luudele väga suurt koormust. Vees olles muutub sinu keha ka kergemaks, nii et pead kandma vaid osa oma keharaskusest. Tasub järele proovimist, eks ole?
Lihastoonuse tõstmine
Kas oled kunagi vaadanud professionaalse ujuja keha? Näeb imeline välja, eks ole? Seda seetõttu, et ujumine sobib suurepäraselt kogu keha treenimiseks – kael, õlad, käed, kõht, selg, tuharad ja jalad. Seega võib üks lihtne tegevus aidata sul saada oma unelmate keha…
Muutud tugevamaks
Intensiivne ujumine nõuab lihastelt palju – ning see on hea! Muidugi tunned end pärast pikemat ujumist väga väsinuna, kuid see muudab sinu lihased aja jooksul palju tugevamaks. Ning tugevamad lihased tulevad kasuks ka teiste füüsiliste või suisa igapäevaste tegevuste juures.
Muutud painduvamaks
Ujumine kätkeb endas paljusid keerukaid kogu keha liigutusi – tänu sellele on see üks parimaid tegevusi, mis võib aidata sinu keha painduvamaks muuta. Kehv painduvus on tänapäeval levinud probleem; kujutle, kui paljud inimesed istuvad enamuse ajast laua taga ning vaatavad arvutiekraani. Tee sel suvel oma keha jaoks midagi head ning kasuta oma aega meres ujumiseks!
Tugevam süda
Ujumine on ka suurepärane aeroobne trenn, seega muudab see sinu südame tugevamaks, kui pikema aja vältel regulaarselt ujud. Nii parandad oma keha vereringet ning sul on väiksem võimalus tulevikus südamehaigustesse haigestuda.
Põletad rohkem kaloreid
Ujumine on väga intensiivne tegevus, nii et pole mingi üllatus, et see põletab palju kaloreid. Kui soovid vabaneda liigsetest kilodest, siis tead, mida teha – hüppa vette ja hakka aga ujuma! Mitmest kalorist me ikkagi räägime? Oleneb ujumise intensiivsusest ja sinu üldisest vormist, kuid enamasti põletab tund aega rinnuliujumist umbes 400 kilokalorid, tund aega seliliujumist umbes 500 kilokalorit, tund aega vabastiilis ujumist umbes 600 kilokalorit ja tund aega liblikujumist suisa 900 kilokalorit! Ning kui oma tempot kiirendad, võid põletada veelgi rohkem…
Väiksem diabeedi risk
Kas tead kedagi, kellel oleks diabeet? Oleme peaaegu kindlad, et tead, sest diabeet on muutumas üha levinumaks probleemiks. Teadlased on avastanud, et regulaarne ujumistrenn vähendab oluliselt selle ebameeldiva haiguse teket, nii et kui soovid parandada oma võimalust diabeedi vältimiseks, hakka sel suvel ujuma!
Suurepärane stressimaandaja
Ujumine on kindlasti suurepärane stressimaandaja. Sarnaselt joogaga lõõgastab ujumine samal ajal nii sinu keha kui ka vaimu. Kuidas nii? See on seotud sellega, et ujumine ühendab endas pidevat lihaste venitamist, lihaste lõõgastamist ning ühtlast hingamist – see uhub stressi minema.
Pikem elu
Üks Ameerika ülikool viis 40 000 mehe peal läbi muljetavaldava uuringu, mis kestis rohkem kui 30 aastat. Mida nad leidsid? Mehed, kes ujusid regulaarselt, elasid keskmiselt kauem kui need, kes veest eemale hoidsid. Kas see on piisav põhjus, et ujumisega tegeleda?